Usługi 

Gdzie wykorzystuje się zbiorniki ze stali nierdzewnej?

Stal nierdzewna jest jednym z najstabilniejszych chemicznie materiałów. Nie reaguje z kwasami, nie rdzewieje i zachowuje swoje parametry nawet w skrajnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niewidoczną warstwę. Zabezpiecza ona stal przed szkodliwym działaniem licznych substancji chemicznych, jak również polepsza jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Dzięki tym cechom zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na fakt, że stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami wykorzystywanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są na co dzień stosowane w tym przemyśle. Używa się ich zarówno do przechowywania dużych ilości ukończonych już preparatów, jak i w procesie produkcyjnym. Wspomniane wcześniej właściwości sprawiają, że zbiornik nierdzewny jest także idealnym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki nierdzewne dla branży spożywczej

Zbiorniki stalowe są często stosowane w rozlicznych fabrykach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych lub zakładach przetwórstwa. W gorzelniach, browarach czy piekarniach nagminnie spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wykonane z tego stopu. Oferta podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszy się zainteresowaniem sektora spożywczego głównie dlatego, że na takich pojemnikach nie powstaje osad, który mógłby sprzyjać zanieczyszczeniu ich zawartości bakteriami czy dzikimi drożdżami.

Zobacz także: