Dbanie o zdrowie Usługi 

Implanty zębów – co należy o nich wiedzieć?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, aby korzystać z protez. Nie było to niestety trafione rozwiązanie, gdyż protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie będzie zbyt wygodne. Z tego powodu tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się zdecydowanie wygodniejsze, ale również mają sporo innych zalet. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie widocznych długo rezultatów, do zera zmniejszając prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze więc powiedzieć parę zdań o tym, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębowych, które rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wszczepi nam implanty zębów.

Na czym opiera się implantologia?

Obecnie implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm oraz trochę mniejsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia duże skrócenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie odczuwa żadnych dolegliwości już po 90 dniach. Do tej pory powinien stosować zimne okłady, a bezpośrednio po operacji – unikać napojów wyskokowych, bardzo ciepłych dań i tytoniu. Ważne będzie także stosowanie specjalnych preparatów, które zwalczają ból oraz obrzęk.

Implanty zębowe – jak znaleźć stomatologa

Implantologia ma duży wpływ na jakość codziennego funkcjonowania chorych – z tego powodu bardzo istotne okazuje się to, by znaleźć właściwego lekarza. Jak więc ustrzec się przykrych niespodzianek oraz problemów zdrowotnych? Dobrze postąpimy powierzając wykonanie implantów zębów dentyście z dużym doświadczeniem i korzystnymi komentarzami poprzednich pacjentów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wpisaniu w Google nazwy gabinetu stomatologicznego z pewnością trafimy na ważne wskazówki.

Zobacz także: