Dbanie o zdrowie Usługi 

Implanty zębów – wygodniejsze i bardziej trwałe niż protezy

Implanty stomatologiczne to najlepszy sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty stomatologiczne równie dobrze sprawdzają się też w przypadku sporych ubytków, a nawet bezzębia. Są one o wiele wygodniejsze od protez, a jeżeli właściwie o nie zadbamy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi do końca życia. Tak wysoka trwałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich produkcji. Z czego robi się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – wytwarzane z tytanu

Na samym początku warto wspomnieć, że implant zęba to tylko ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, który cechuje się wysoką trwałością. Jego największym atutem jest także fakt, iż nie rdzewieje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego używanie jest więc w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo wykonanym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzymuje kilkanaście lat.

Z czego wytwarza się korony implantów stomatologicznych?

Spektrum tworzyw, z których wytwarzane są korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębowe z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a ponadto nie wywołującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje też stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega alergiom. Najbardziej budżetowa alternatywa, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane przede wszystkim w miejsce zębów tylnych.

Zobacz także: