Dbanie o zdrowie Usługi 

Jak pracuje implantolog? O zakładaniu implantów zębów

Implanty stomatologiczne to najlepszy sposób na pozbycie się braków w uzębieniu. Sprawdzą się zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i braku pojedynczych zębów. Ich głównymi zaletami są względnie nieskomplikowania pielęgnacja i naturalny wygląd – implant, a dokładniej jego ceramiczna korona, wygląda zupełnie jak naturalny ząb. Ich zakładanie jest również mniej dotkliwe dla pacjenta aniżeli zakładanie pełnej protezy czy mostu – nie wymaga szlifowania sąsiednich zębów. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak wygląda ten proces i jak należy się do niego przygotować.

Implanty zębów – kolejne kroki terapii

proces założenia implantów stomatologicznych zaczyna się od podania pacjentowi anestetyku. Poza nim istotne jest również stosowne nastawienie i zapanowanie nad nerwami. W następnej kolejności dentysta nacina dziąsła. Umożliwia to odsłonięcie kości i przygotowanie w niej miejsca na implant. W tym celu wykorzystuje się metody piezochirurgii oraz odpowiednio dobrane wiertła. To niesłychanie trudny etap zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się doświadczeniem i wyczuciem. Precyzja istotna jest też przy wszczepieniu implantu zęba w kość. Kiedy ten znajdzie się w planowanym miejscu, lekarz musi jedynie zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębowe a środki znieczulające

Myśl o założeniu implantu zęba rodzi u wielu pacjentów przerażenie związane z ewentualnym silnym bólem doświadczanym w trakcie zabiegu i bezpośrednio po nim. Szczęśliwie niepokój ten jest zupełnie bezpodstawny. Współczesna implantologia dysponuje niesłychanie efektywnymi środkami przeciwbólowymi, gwarantującymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Osoby wyjątkowo czuli na ból mogą ponadto skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego, które zupełnie wyeliminuje możliwość odczuwania strachu przed leczeniem stomatologicznym.

Zobacz także: