Usługi 

Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

Odnowienie mieszkania, prace w ogrodzie, przebudowa czy też budowa domu, opróżnianie piwnicy bądź strychu – co łączy te, na pierwszą myśl kompletnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W ich przypadku wytwarzane są znaczne ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone muszą być dostarczone do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednak zrobić, gdy nie mamy możliwości przetransportować ich samodzielnie? W takich przypadkach najodpowiedniej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Kontenerowy wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe dostarcza do klienta kontener o pojemności dopasowanej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od niego wypełniony kontener na śmieci. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o zgodną z prawem utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i wygodnym.

Komu zalecamy kontenerowy wywóz śmieci?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z ewidentnych powodów usługi tego typu największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie mogą zapewnić przewozu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest także często zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa ogrodnicze, remontowe czy budowlane. W sezonie zimowym to również najlepsza metoda na składowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z parkingów, dróg wewnętrznych, trawników czy boisk.

Zobacz także: