Tematyka motoryzacyjna Usługi 

Kupno samochodu używanego – jak sprawdzić auto?

Kupno auta na rynku wtórnym zwykle związane jest z pewnym ryzykiem – samochód z „drugiej ręki” jest oczywiście dużo tańszy niż pojazd kupowany z salonu, jakkolwiek może ukrywać różne uszkodzenia. Jak wybrać dobry samochód i uchronić się przed stratami finansowymi?

Kupno samochodu używanego – co trzeba sprawdzić?

Rok w rok dziesiątki tysięcy Polaków postanawia o zakupie samochodu używanego, co umożliwia zaoszczędzenie nawet kilka tysięcy złotych w stosunku do wozów nabywanych bezpośrednio od autoryzowanego dealera. Transakcje tego typu często nie są udane – zdarza się, że rzeczywisty stan techniczny auta jest zatajony przez właściciela, a ukryte wady wychodzą na jaw po kilku dobach od zakupu. Jak ustrzec się takich przypadków i znaleźć auto na miarę naszych potrzeb? Przed transakcją istotne jest gruntowne zweryfikowanie pojazdu, między innymi poprzez sprawdzenie historii samochodu. Robi się to sczytując numer VIN – dzięki niemu mamy szansę sprawdzić, kto był posiadaczem samochodu, otrzymać informacje o przywłaszczeniach pojazdu, jego wadach, jak również ewentualnych kolizjach. Należy również sprawdzić stan techniczny samochodu za pomocą specjalistycznego urządzenia do diagnostyki – wykrywa to ukryte wady.

Inspekcja auta przed kupnem – co jest analizowane?

Nie wiesz, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze auta z drugiej ręki? A może nie masz możliwości osobistego sprawdzania kondycji samochodu? W uniknięciu bolesnych niespodzianek pomoże profesjonalna inspekcja auta, którą wykonają doświadczone firmy. Przedsiębiorstwa tego typu mają w dyspozycji specjalistyczne instrumenty do diagnostyki, które służą m.in. do analizy warstwy lakieru. Inspektorzy firmy przybywają do punktu, w którym stoi auto, sczytują VIN, kontrolują, czy pojazd nie był przedmiotem kradzieży, a po sfinalizowanej kontroli przygotowują wielopunktowe sprawozdanie odnośnie stanu auta wraz z jego fotografiami.

Zobacz także: