Usługi 

Naprawa lodówek – co warto wiedzieć przed wizytą serwisanta?

Najczęstsze awarie lodówek to przede wszystkim zbyt niskie temperatury, niepokojące postukiwanie oraz brak szczelności. Co istotne, takie usterki niekiedy biorą się po prostu z nieodpowiedniego ustawienia – wówczas wystarczy tylko przestawić urządzenie. Kiedy natomiast przyczyna awarii tkwi gdzie indziej, konieczna okaże się wizyta w warsztacie. Ile na nią wydamy? W których przypadkach naprawa lodówek okaże się dobrym rozwiązaniem, a kiedy należy kupić nowy produkt?

W jakich sytuacjach zdecydować się na naprawę lodówek?

Najbardziej podatnymi na uszkodzenia podzespołami lodówek są silnik oraz sprężarka. Nierzadko ich powodem jest nieodpowiednie używanie sprzętu. Do lodówki nie powinniśmy bowiem wkładać potraw gorących, zaś otwierając ją powinniśmy wiedzieć o tym, aby domknąć drzwiczki. Jeśli chodzi o urządzenia dla sklepów, dobrze zastosować siłowniki. Zbyt niska moc silnika wpływa również na działanie zamrażalki. Nie zapominajmy, że w razie stwierdzenia usterki nie należy naprawiać lodówki samodzielnie. Zdecydowanie słuszniej postąpimy powierzając to fachowcom, zyskując jednocześnie gwarancję na wykonane naprawy.

Naprawa lodówek – wydatki

Ceny naprawy lodówek, jak nietrudno stwierdzić, zależne są od rodzaju usterki. Inną kwotę uiścimy za wymianę gazu, inną za serwis termostatu, a jeszcze inną za serwis sprężarki. Druga sprawa to naprawa lodówek sklepowych – z uwagi na to, że jest to sprzęt przemysłowy, koszty naprawy mogą okazać się większe. Niemniej jednak cena naprawy popularnych awarii jest zdecydowanie niższa niż zakup nowej lodówki.

Zobacz także: