Rachunkowość, finanse Usługi 

Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Kliknij tu jeśli jesteś zainteresowany usługami biura rachunkowego Katowice

Prowadzenie finansów w małych przedsiębiorstwach jest zwykle źródłem sporych problemów. Mniejsze podmioty rzadko są w stanie zatrudnić specjalisty ds. finansów na stałe, zaś ich właściciele często nie są gotowi właściwie pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż sądzi wielu czytelników – należy jedynie zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu osiągniemy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Nie musisz rekrutować do pracy księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy finanse firmy profesjonalistom, otrzymamy pewność, iż ewentualne kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się wystawieniem kar. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to też oszczędność czasu i funduszy – nie musimy troszczyć się o finansami samemu, ani zatrudniać księgowego na pełen etat. Należy również nadmienić o wygodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Współcześnie nie ma już potrzeby regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, gdyż dużo kwestii można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa za pośrednictwem e-maila.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się sugerować się wyłącznie cennikiem porad – podejrzanie niskie ceny usług w wielu przypadkach zwiastują ich niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści uzyskali wymagane uprawnienia, np. certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Nasza siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Zobacz także: