Usługi 

Organizacja chrzcin – zadbaj o lokal, który pomieści wszystkich gości

Potrzebujesz więcej wiadomości o lokalu na chrzciny w Krakowie? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszym ważnym familijnym wydarzeniem dotyczącym bezpośrednio ich nowo narodzonego dziecka, toteż starają się, żeby wszystko tego dnia było dopracowane. Planowanie chrzcin może być jednak trudnym zadaniem, w szczególności jeśli na chrzcie ma pojawić się duża grupa bliskich i znajomych. W tym wpisie znajdziesz kilka porad, które pomogą ci w tym zadaniu.

Planowanie chrztu – poproś gości o konfirmację swojej obecności

Kiedyś chrzciny miały miejsce wkrótce po urodzeniu malucha, często nawet w dniu połogu, z uwagi na znaczną śmiertelność noworodków. Z czasem chrzest przekształcił się w ważne wydarzenie nie tylko dla bliskiej rodziny malucha, stąd też jest planowany przeważnie kilka miesięcy po jego urodzinach. Daje to czas na szczegółowe rozważenie istotnych kwestii tej okoliczności, jak wybór ojca i matki chrzestnych, jak również świątyni, w której będzie udzielony sakrament. Wybierając w parafii termin chrztu powinno się wziąć pod uwagę, ile czasu będzie niezbędne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, a także organizację dla nich obiadu oraz noclegu, o ile będą przyjeżdżać do nas z daleka. W rozesłanych zaproszeniach radzimy dodać prośbę o konfirmację przez gości swojego przyjazdu, co jest nieodzowne do wyliczenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy musielipodjąć. Nie krępujmy się również określić, jakiego podarunku oczekujemy dla dziecka. Rodzina przede wszystkim stawia na zabawki, jednak rodzicom bardziej pomogą praktyczne prezenty, jak np. kołderka dla dziecka, ubranka oraz fotelik samochodowy.

Jak znaleźć lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Zaledwie dwie dekady temu chrzciny organizowano zwykle w mieszkaniu rodziny malucha, dlatego nie każdy uczestnik mszy w kościele był gościem uroczystej imprezy. Dziś obiad dla szerokiej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych nowych rodziców to już standard. Przeglądając oferty lokali, w których można zorganizować przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko zagwarantują rewelacyjnie udekorowane wnętrza, ale także kooperują z firmą cateringową, która przygotuje kartę dań korespondującą z charakterem obiadu oraz która zagwarantuje profesjonalną obsługę gości. Jeżeli ceremonia odbędzie się w okresie letnim, radzimy znaleźć lokal na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym najmłodsze dzieci zamiast zanudzać się przy stoliku mogą wybiegać się na świeżym powietrzu, a rodzina albo fotograf zrobi pamiątkowe zdjęcia. Ważny jest też taki dobór lokalu na chrzest, by dojazd z kościoła do miejsca obiadu był komfortowy, podobnie jak powrót biesiadników do domu lub zarezerwowanego noclegu.

Nasza siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Zobacz także: