Usługi 

Planujesz przyjęcie komunijne? O tym musisz pamiętać

Zamów organizację komunii.

Impreza komunijna jest dla pociechy podobnie ważnym zdarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Nie powinno to dziwić, ponieważ to często pierwsza faktycznie duża biesiada rodzinna, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, że wszystko skoncentrowane jest jedynie na nim. Stąd też rodzice starają się, żeby ten dzień pozostał na całe życie w jego pamięci.

Urządzać imprezę w mieszkaniu czy wynająć salę na komunię?

Jeszcze przed rozsyłką zaproszeń na komunię rodzice muszą wybrać czy przyjmą gości w swoim domu czy konieczne będzie zamówienie sali komunijnej. Przyjęcie gości w domu jest z reguły możliwe wówczas, jeżeli urządzamy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkunastoosobowej rodziny, lecz to już rzadkość. Obiady komunijne zmieniły się w ostatnich latach w huczne wydarzenia rodzinne, na które przyjeżdża niekiedy do stu gości, wobec tego na ogół urządzane są w salach weselnych albo restauracjach. Jeśli pragniemy zarezerwować najlepszą salę, polecamy wyruszyć na poszukiwania lokalu, natychmiast jak zostanie wyznaczony termin przyjęcia sakramentu. W okresie komunijnym sporą trudnością może okazać się także znalezienie wolnej firmy cateringowej, więc trzeba wybrać taką salę na organizację imprezy, która współpracuje na stałe z profesjonalnym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przyrządzaniu dań na komunie. Kluczowe jest także to, żeby sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, by dojazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był szybki oraz wygodny.

Organizacja komunii – nie zapomnij o pamiątkowych fotografiach

Rozważ wynajęcie fotografa, który uwieczni ku pamięci ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak późniejszy obiad dla zaproszonych. Obyczajem są również stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodziną i chrzestnymi. Sala komunijna powinna zatem oferować prześliczne, estetyczne wnętrza. Kolejnym plusem będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie można będzie zorganizować sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Opcja wyjścia do ogrodu to też atrakcja dla najmłodszych gości imprezy komunijnej – jeśli będzie ich spora grupa, warto wziąć pod uwagę wynajęcie animatora, który zajmie dzieci wciągającymi zabawami.
Rzecz jasna, uczestnicy przyjęcia komunijnego przywiozą podarki dla dziecka. Rodzice przeważnie dają im pełną dowolność z tym zakresie. Jednak nie będzie w źle odbierane, jeśli poinformujemy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie niektórych typów podarunków, np. quada lub zabawek militarnych.

Nasza siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Zobacz także: