Rachunkowość, finanse Usługi 

Profesjonalna księgowość

Rozliczenia z Urzędem Skarbowym mogą dla części przedsiębiorców okazać się przyczyną dużych problemów. By uporać się z tym bez niebezpieczeństwa dotkliwych często kar pieniężnych, potrzebne okażą się fachowe kwalifikacje – a tych nie ma większość biznesmenów. Jeśli zatem niewiele umiemy w sprawach podatkowych, najlepszym rozwiązaniem okaże się zlecenie ich fachowcom. Większe firmy zazwyczaj zatrudniają etatowych księgowych, ale to rozwiązanie jest zbyt drogie dla mikrofirm. Ich właściciele słusznie postąpią zawiązując współpracę z dobrym biurem księgowym. Jak jednak wybrać firmę świadczącą niezawodne usługi księgowe? O czym należy pamiętać, by uniknąć przykrych niespodzianek?

Jakie usługi księgowe oferują biura?

Usługi księgowe oferowane przez dobre firmy zapewniają łatwe funkcjonowanie przedsiębiorstwa na różnych płaszczyznach. Za ich sprawą bez problemu rozliczymy się z pracownikami, bez pomyłek stwierdzając, jakie jest wypracowane przez nich wynagrodzenie. Dzięki usługom księgowym, jak napisaliśmy na początku, ustrzeżemy się również problemów z urzędem skarbowym i możliwych sankcji finansowych. Warto również zaznaczyć, iż usługi profesjonalnych firm pozwalają także na bezproblemowe korzystanie z unijnych dopłat – między innymi dla przedsiębiorstw zatrudniających niepełnosprawnych.

Jak wybrać najlepsze usługi księgowe?

Opisane zyski staną się niestety osiągalne dla nas tylko wtedy, kiedy znajdziemy właściwe biuro rachunkowe. Jak się z tym uporać? Sporo powie nam na ten temat to, czy wybrane biuro ma certyfikat przyznany przez Ministerstwo Finansów – zapewnia on, że świadczone przez nie usługi za każdym razem będą wysokiej jakości. Warto też wybrać usługi księgowe tych biur, które wykupiły polisę OC – w razie pomyłek ewentualne sankcje zostaną opłacone z pozyskanych dzięki temu funduszy.

Nasza siedziba:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]

Zobacz także: