Dbanie o zdrowie Usługi 

Przebieg leczenia kanałowego

Złamanie zęba, zapalenie miazgi, martwica, daleko posunięta próchnica bądź nieodzowność przygotowania korzenia do protezownia – te kazusy łączy fakt, iż zwykle w ich wypadku leczenie kanałowe. Choć zabieg ten u wielu pacjentów wywołuje ciarki, w rzeczywistości nie należy się bać tej terapii. Współczesna stomatologia posługuje się nowoczesnym sprzętem i skutecznymi środkami znieczulającymi, które pozwalają na leczenie nawet największych ubytków bez strachu przed bólem.

Etapy leczenia kanałowego

Pierwszy etap leczenia kanałowego to otworzenie kanałów zęba i pozbycie się z niego miazgi zmienionej chorobowo. Składa się ona z naczyń krwionośnych oraz nerwu, dlatego leczenie kanałowe wymaga użycia skutecznego środka znieczulającego. W następnej kolejności wykonuje się dezynfekcję kanału, oczyszczającą go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec napełnia się kanał zęba ceramiką, materiałem kompozytowym, metalem szlachetnym lub cementem szkło-jonomerowym.

Wybierz dobrego dentystę do wykonania endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bowiem tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z bardziej skomplikowanych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie dentystycznym. Powinno się więc wybrać rzetelnego stomatologa, który go zrealizuje. Gwarancją tego, że zabieg będzie skuteczny są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Technika ta polega na wsunięciu w kanał miniaturowego mikroskopu transmitującego obraz do monitora. Pozwala to lekarzowi na wprawne oczyszczenie, a w następnej kolejności szczelne wypełnienie kanału, dzięki czemu dalsze zabiegi nie będą już potrzebne.

Zobacz także: