Usługi 

Przekąski cateringowe – dlaczego finger food sprawdza się najlepiej

Więcej o cateringu kanapkowym na https://lastrada.pl/catering-eventowy/catering-koktajlowy/.

Organizacja nawet sporej imprezy nie jest trudna, gdy mamy wystarczająco wolnego czasu na zakupy koniecznych produktów i napojów, jak również następnie własnoręczne przyrządzanie z nich smacznych przekąsek dla zaproszonych uczestników uroczystości. Wprawdzie nie każdy ma taką swobodę, ale nie znaczy to od razu, że powinno się odpuścić pomysł celebracji znaczącego jubileuszu. W takim przypadku zalecamy zamówić usługę cateringu kanapkowego.

Finger food zjesz bez siadania przy stole sztućców

Finger food catering, a więc po prostu catering kanapkowy, to usługa skierowana przede wszystkim do firm, ale zamawiają ją dość często także rozmaite instytucje i osoby prywatne planujące wytworne bankiety. Polega ona na dostarczenie na event potraw w wariancie finger food, innymi słowy drobnych przekąsek, które da się spożyć na stojąco i bez użycia widelca. Klasyczny finger food nie wymaga nawet zastosowania talerza – to zakąska na “jeden gryz”. Finger food to przeważnie tartoletki owocowe oraz warzywne, sandwicze albo koreczki. Ten wariant cateringu znakomicie zdaje egzamin na imprezach, gdzie zależy nam na bliskim kontakcie zaproszonych uczestników. Umożliwia on uczestniczenie w nieskrępowanych pogawędkach i jednocześnie nie sprowadza interakcji tylko do osób usadzonych przy wspólnym stoliku.

Atuty cateringu kanapkowego?

Zarówno odbiorcy biznesowi, jak i indywidualni docenią atuty, jakie niesie zlecenie organizacji cateringu kanapkowego zewnętrznej firmie. Przede wszystkim w ten sposób rozwiązuje się kwestia związany z rozmieszczeniem stolików i stresu z usadzaniem uczestników eventu. Chłodne i ciepłe napoje oraz zakąski leżą na wspólnym stole, do którego każdy podchodzi, kiedy ma na to ochotę. Ułatwia to organizację eventów przede wszystkim w niedużych wnętrzach, w których ustawienie właściwej liczby stołów byłoby problemem. Catering finger food w okamgnieniu powoduje również, iż uroczystość ma mniej poważny, luźniejszy klimat. Trzeba podkreślić, że menu z poręcznych przekąsek jest na ogół tańsze aniżeli eleganckie kolacje, a dodatkowo daje więcej możliwości dopasowania ich do gustów żywieniowych gości bankietu. Co istotne, catering z przekąskami nie potrzebuje dostępu do pomieszczeń kuchennych, a to nieraz stanowiło główną komplikację przy planowaniu spotkań w siedzibach firm.

Nasza siedziba:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]

Zobacz także: