Automatyka dla przemysłu Usługi 

Regały przesuwane – wykorzystaj maksymalnie powierzchnię magazynu

Mnóstwo składów ma powierzchnię zbyt małą do tego, by pomieściły się w nich wszelkie magazynowane przez firmę produkty. Problem ten okazuje się wyjątkowo dotkliwy w chłodniach oraz mroźniach, które niełatwo jest rozbudować, a każdy kolejny metr sześcienny wiąże się ze zwiększeniem kosztów ich eksploatacji. Zarówno w zwykłych magazynach, jak i tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie bardzo niskich temperatur, przydatne będą regały mobilne. Na czym polega to rozwiązanie?

Regały mobilne – charakterystyka

Magazynowe regały jezdne odróżniają się od zwykłych tym, że instaluje się je na specjalnych szynach umieszczonych na podłodze oraz suficie hali. Dzięki temu można zmieniać ich położenie i zsuwać ze sobą kilka regałów. W każdej chwili można także uzyskać dostęp do dowolnej palety na terenie hali – wymaga to tylko przesunięcia sąsiednich regałów. Zastosowanie tej technologii powoduje, że pojemność magazynu może zostać zwiększona nawet o kilkadziesiąt procent jednocześnie zachowując koszty eksploatacji na dotychczasowym poziomie.

Kto powinien stosować regały jezdne?

Jak już wspomnieliśmy, regały mobilne są polecane przede wszystkim do mroźni oraz chłodni. Są także doskonałym rozwiązaniem w małych magazynach, właściciele których z różnych powodów nie mogą podjąć się ich rozbudowy. Regały jezdne nie wymagają zmian w konstrukcji hali. To powoduje, że ich instalacja jest możliwa zarówno w powstających właśnie obiektach, jak i w tych już funkcjonujących. Może więc stać się wspaniałym sposobem na ich modernizację i tym samym na lepsze wykorzystanie ich metrażu, jak również optymalizację wydatków wynikających ze składowania towarów.

Zobacz także: