Tematyka motoryzacyjna Usługi 

Sprawdzenie samochodów używanych – wykryj ukryte wady

Zakup samochodu to istotny wydatek – dlatego dla wielu z nas wiąże się z podjęciem odpowiedzialnych decyzji. Szczególnie dużym ryzykiem jest kupno pojazdu z drugiej ręki – etyczność ich sprzedawców niestety często bywa na niskim poziomie, a samochód, który miał być bezwypadkowy i w 100% sprawny, posiada „bogatą” historię i sporo defektów. Na nieszczęście nie wszyscy jesteśmy w stanie odkryć ewentualne nieprawidłowości przed dokonaniem transakcji. Sprawdzanie samochodu przed zakupem warto zatem zlecić profesjonalistom.

Sprawdzenie auta przed kupnem – rzeczywisty stan techniczny

Sprawdzenie aut używanych jest potrzebne, by przekonać się, że rzeczywisty stan techniczny pojazdu jest taki, jak twierdzi jego aktualny właściciel. Najlepiej, jeśli auto obejrzy profesjonalny, godny zaufania mechanik, niezwiązany w żaden sposób ze sprzedającym. Szczególnie ważne okazuje się to podczas kupna wozu z komisu bądź od pośrednika. Czasem firmy, żeby podnieść sprzedaż, mają skłonność do przemilczenia informacji o różnych wadach i usterkach, które przyczyniłyby się do obniżenia ceny. Sprawdzenie auta przed zakupem pozwala uniknąć takich błędów i – tym samym – ryzykownych wydatków.

Sprawdzenie auta przed zakupem – historia pojazdu

Jednakowo znacząca – a niekiedy nawet istotniejsza – jest historia pojazdu. Chodzi tu w szczególności o dane o potencjalnych wypadkach, w których brał on udział, przejechanych kilometrach i wpisach w rejestrach samochodów kradzionych. Sprawdzenie auta pod tym kątem umożliwia tzw. numer VIN (Vehicle Identification Number) i specjalistyczne wyszukiwarki. Używanie ich podlega opłacie, ale zakłady oferujące inspekcję pojazdów gwarantują również dostęp do tej usługi – dzięki niej nie kupimy kradzionego samochodu i ustrzeżemy się wielu innych kłopotów.

Zobacz także: