Reklama, marketing, promocja Usługi 

Stwórz niepowtarzalny film reklamowy – filmowanie z powietrza

Ujęcia z powietrza niewątpliwie urozmaicają każdą produkcję filmową. Bez znaczenia, czy rejestrowany jest las, tereny nad jeziorami lub rzekami czy też siatka ulic metropolii, z lotu ptaka prezentują się na ogół dużo bardziej spektakularnie niż z poziomu gruntu. Nie dziwi więc to, iż filmowanie z powietrza jest chętnie wykorzystywane przez autorów różnych obrazów filmowych – zarówno tych komercyjnych, jak i artystycznych. Jeszcze niedawno ich sfilmowanie było niesłychanie uciążliwe i kosztowne – wiązało się z skorzystaniem z odpowiedniego sprzętu oraz nieodzownością wynajęcia śmigłowca lub samolotu. Obecnie jednak filmowanie z powietrza jest dużo tańsze i mniej złożone pod kątem logistycznym – wystarczy wykorzystać do tego drona. Kiedy warto zdecydować się na takie filmy? Co powinniśmy wiedzieć wybierając specjalistę, który wykona dla nas takie filmy?

Co zaprezentujesz dzięki filmowaniu z powietrza?

Filmowanie z powietrza to metoda, którą z powodzeniem można zastosować w przeróżnych projektach reklamowych. Świetnie spełnia swoje zadanie w filmach promocyjnych. Bez znaczenia jest to, czy idzie o kilkuminutowe spoty, czy też kilkunastominutowe, dłuższe obrazy. Zdjęcia z lotu ptaka mogą być urozmaiceniem klipu bądź też składać się na jego większość (a w poniektórych sytuacjach nawet jego całość). Filmy z tego rodzaju zdjęciami nadają się do promowania rozmaitych firm – zarówno niedużych inicjatyw, jak i szerokich przedsięwzięć. Doskonale spełnią swoje zadanie również w promowaniu działalności instytucji zajmujących się ekologią bądź lokalnych władz (szczególnie, jeśli chodzi o produkcje kierowane do turystów i dotyczące budowy infrastruktury). Filmowanie z drona to również najlepszy sposób na to, żeby zademonstrować stopień zaawansowania i skalę przeróżnych inwestycji – m.in. drogowych, budowlanych czy przemysłowych.

Filmowanie z powietrza – jak wybrać specjalistę obsługującego drona?

To, jak będą prezentować się spoty z ujęciami z drona jest zależne w dużej mierze od zręczności operatora sprzętu. Wiele informacji odnośnie jego doświadczenia oraz jakości drona i zamontowanego w nim obiektywu, przekażą nam klipy, które dana firma do chwili obecnej przygotowała – najczęściej mamy możliwość zobaczyć je w internetowym portfolio. Kierujący sprzętem rejestrującym winien posiadać też certyfikat UAVO, poświadczający jego zdolności i uprawniający do legalnego odbywania lotów komercyjnych BVLOS (poza zasięgiem wzroku) oraz VLOS (czyli w zasięgu wzroku).

Zobacz także: