Sektor budowlany Usługi 

To projekty budowlane muszą zawierać

Masz problem z przygotowaniem projektów budowlanych Kraków? Zleć to profesjonalistom

Trudno wyobrazić sobie istotniejszą rzecz niż wzniesienie domu. Warto przy tym pamiętać, że nie będzie to łatwe wyzwanie, zaś szczególne problemy związane są z dopełnieniem różnych oficjalnych spraw. Najpierw powinniśmy otrzymać pozwolenie na budowę – zostanie ono zatwierdzone, jeżeli okażemy projekt budowlany. Dokument musi być stworzony przez architekta, zaś jego zawartość regulują właściwe ustawy. Co więc musi zawierać? Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Projekty budowlane – zawartość

Najważniejszą częścią projektu budowlanego jest plan zagospodarowania działki. Dokument powinien zostać sporządzony na mapie w skali 1:500 zatwierdzonej przez geodetę oraz zawierać układ istniejących i wznoszonych budynków oraz sieci energetycznych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania muszą znaleźć się także dane o miejscu składowania śmieci, rozmieszczeniu roślin czy ogrodzeniu. Projekty budowlane muszą poza tym zawierać projekty wznoszonych obiektów, a nierzadko również oświadczenia podmiotów dystrybuujących wodę, gaz i prąd. W niektórych sytuacjach konieczne okaże się także załączenie rezultatów testów podłoża.

Do czego służą projekty budowlane?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, projekty budowlane będą potrzebne byśmy mogli uzyskać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, że każda inwestycja powinna odbywać się według planu określonego w owym projekcie, a wszystkie niedopatrzenia mogą okazać się powodem jej niezatwierdzenia.

Nasza siedziba:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]

Zobacz także: