Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty
Więcej szczegółów o czyszczeniu malware WordPress.
WordPress stał się w ostatnich latach tak modnym systemem zarządzania treścią, że ilość sklepów oraz witryn internetowych działających z jego użyciem liczy się aktualnie w milionach. Powszechność korzystania z tego CMS-a sprawia, iż strony wykonane na WordPressie są częstym celem ataków hakerskich. W razie zawirusowania witryny malware, potrzebne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.
Komu powierzyć czyszczenie WordPressa po atakach hakerów?
Teksty na stronieinternetowej zmieniły się bez Twojej ingerencji? Ze witryny rozsyłane są wiadomości-śmieci? Na witrynie widnieją odnośniki do obcych Ci adresów? A może logowanie jest uniemożliwione? To jedynie parę z częstych symptomów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takich przypadkach konieczne jest natychmiastowa reakcja, aby zlikwidować powód infekcji, a w konsekwencji przywrócić stronę do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek bądź po atakach cyberprzestępców warto powierzyć zawodowcom od tego rodzaju działań, ponieważ usuwanie infekcji z WordPressa częstokroć przekracza umiejętności ludzi, którzy na co dzień parają się tylko projektowaniem sklepów oraz stron internetowych na tym systemie zarządzania treścią.
Jak przebiega usuwanie infekcji WordPress?
Specjaliści podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich czynności naprawczych przeprowadzają dokładny przegląd baz danych i plików strony. Badają kod zainstalowanych na stronie motywów i wtyczek, a także pliki wp-config oraz htaccess. Podczas czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zminimalizują ryzyko następnych infekcji. Jeżeli długookresowe zawirusowanie było powodem włączenia strony do wykazu wykluczeń (na przykład w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a specjaliści podejmują również wymagane kroki w celu wykreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Naprawa wszelkich efektów cyberataku nie jest gwarancją, że podobny kazus nie przydarzy się w przyszłości, stąd istotne jest okresowe uaktualnianie systemu zarządzania treścią oraz stosowanych na stronie wtyczek.
"Solith Software" Krzysztof Dróżdż
Mob.: +48 609-708-890
E-mail:
[email protected]