Technologie Usługi 

W jakich technologiach realizowana jest usługa druku 3D?

Jeśli interesuje Cię najkorzystniejsza oferta wydruków 3D, skieruj się na cadxpert.pl

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do osób fizycznych, jak i firm. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest adresowana głównie do konstruktorów, projektantów CAD, inżynierów, osób zatrudnionych w wydziałach badawczo-rozwojowych i technicznych, jak również przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda firma bądź osoba, która potrzebuje prototypu bądź modelu koncepcyjnego wydrukowanego w technologii PolyJet, DMLS, SLS,SLA, oraz FDM, może zamówić tę usługę, o ile nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy także usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza wyliczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się także strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne materiały zredagowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. Firma CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Druk 3D w technologii SLA dla precyzyjnego prototypowania

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania prototypów. Ta technika – nazywana też stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest usługa druku 3D w technologii SLA? Do przedsiębiorstw albo osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która umożliwia wyjątkową rozdzielczość druku i druk wyrazistych konturów, bardzo cienkich ścianek, wygładzonej powierzchni oraz detali.

Technologia SLS – drukowanie 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są kolejne powłoki tworzywa – w tym wypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najważniejsze atuty tej technologii wydruku 3D? Technologia SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia wyrazistość kształtu oraz wytrzymałość chemiczna i mechaniczną.

Druk 3D w technologii FDM – wielobarwne filamenty

Najpopularniejszą technologią druku 3D jest FDM – za jej popularnością stoi atrakcyjna relacja ceny do jakości, jak również opcja zastosowania filamentów w szerokiej gamie barw. W trakcie druku w technologii FDM na model nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany głównie za pomocą urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Tę technikę druku wykorzystują osoby, które potrzebują prototypów albo modeli koncepcyjnych.

Nasza siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Zobacz także: