wypożyczalnia szalunków, wynajem szalunków KrakówSektor budowlany Usługi 

Wynajem szalunków dla przedsiębiorstw budowlanych

Szalunki to tymczasowe elementy konstrukcyjne, z reguły składające się z desek, sklejki laminowanej czy też metalu, powszechnie stosowanych w budownictwie. Używa się ich do stawiania, formowania odpowiedniego kształtu, a także podtrzymywania konstrukcji z żelbetonu lub betonu. Służą one też do zabezpieczania dołów w gruncie i wspierania otworów w murach (np. drzwi lub okien). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie nadproży, stropów, betonowych cokołów ogrodzeń, schodów i innych elementów konstrukcyjnych.

Stropowe, ścienne i do wykopów – wypożyczalnia szalunków

Deskowania, to też nazwa szalunków, dzielimy ze względu na metodę ich wykorzystywania – odróżniamy szalunki ścienne, stropowe, jak również moduły używane przy wykopach. Szalunki stropowe można podzielić na stolik szalunkowy, dźwigary i podpory, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Natomiast wśród szalunków do wykopów wyróżniamy lekkie, średnie oraz ciężkie. Mnóstwo firm budowlanych decyduje się w dzisiejszych czasach na wypożyczenie elementów konstrukcyjnych – wynajem szalunków staje się niezwykle popularny zwłaszcza wśród małych przedsiębiorstw, które nie mają własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – czy to się opłaca?

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich kupienie? Podmioty świadczące tego typu usługi w Krakowie i innych miastach, mają obszerny wachlarz elementów konstrukcyjnych, jak również zapewniają niewygórowane ceny. Wynajem szalunków zda egzamin także wspaniale przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas oraz wyraźnie przyspieszyć prace budowlane.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Zobacz także: