Wentylacja, klimatyzacja, ogrzewanie 

Jakie filtry powietrza są odpowiednie dla przemysłu?

Znajdź filtry hepa h14

Przyznajmy to szczerze: jakość powietrza w naszym kraju zła. Pod tym względem Polska plasuje się na jednej z ostatnich pozycji wśród państw Unii Europejskiej. Regularnie słychać nowe ostrzeżenia o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów PM10 oraz PM2.5 i dlatego też cały czas poszukiwane są skuteczne metody, pozwalające poradzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, w szczególności w pomieszczeniach, gdzie utrzymanie sterylności powietrza jest niezwykle istotne (przykładowo w szpitalnych salach OIOM).

Filtry dokładne minipleat wyłapują pyły zawieszone oraz roztocza

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i używane są od lat 70-tych. Są obecne między innymi w odkurzaczach i domowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach zakładanych w budynkach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej czy biurowcach bardzo dobrze sprawdzą się filtry dokładne typu minipleat, które w zależności od klasy są w stanie wyeliminować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki są składową smogu. Nie są dla nich trudnością też większe zanieczyszczenia, jak roztocza, sierść zwierząt bądź spaliny. Wybierając filtry dokładne F7 czy F9 warto zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale również na jakość ich wykonania. Te produkowane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ocynkowaną stalową ramę, która charakteryzuje się ogromną odpornością na uszkodzenia oraz złe warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgoci, temperatury). Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach minipleat papier filtrujący złożony jest w małe plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, iż produkty te posiadają dużą żywotność. Filtry F7 i F9 produkowane są w wielu rozmiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – sprawna filtracja w ciężkich warunkach

Do zastosowań przemysłowych wymagane są z kolei filtry o dalece wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a wytrzymała rama, również wykonana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wahania temperatury i wodę, co pozwala na efektywną filtrację w wymagającym środowisku (nawet do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju wykorzystywane są tam, gdzie trzeba spełnić najwyższe normy czystości powietrza, jak na przykład w zakładach produkujących leki.

Zdjęcie pochodzi ze strony marss.pl.

Nasza siedziba:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46

Zobacz także: